Bulgin PXP6010/16P/CR/0910
PXP6010/16P/CR/0910 picture photo
Mfg. Part Number
PXP6010/16P/CR/0910
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS PIN
Datasheet Download
PXP6010/16P/CR/0910.pdf
Availability of PXP6010/16P/CR/0910
QUANTITY
PXP6010/16P/CR/0910 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP6010/16P/CR/0910
Internal Part NumberEIS-PXP6010/16P/CR/0910
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules6000 Series Metal and Plastic Push-Pull Connectors
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP6010/16P/CR/0910
Related LinksPXP6010/1, PXP6010/16P/CR/0910 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP6010/16P/CR/0910 Details Description
Related parts for PXP6010/16P/CR/0910
FIXED IND 68NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
DSUB 9POS SOCKET DUST CAP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
AMPLIMITE PLUG ASY R/A 109 ZN 5 datasheet.pdf
FB-5R,ASY,030,SIG,HDR,EN,SEQ datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf