Bulgin PXP6011/22S/CR/0405
PXP6011/22S/CR/0405 picture photo
Mfg. Part Number
PXP6011/22S/CR/0405
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS SKT
Datasheet Download
PXP6011/22S/CR/0405.pdf
Availability of PXP6011/22S/CR/0405
QUANTITY
PXP6011/22S/CR/0405 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP6011/22S/CR/0405
Internal Part NumberEIS-PXP6011/22S/CR/0405
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP6011/22S/CR/0405
Related LinksPXP6011/2, PXP6011/22S/CR/0405 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP6011/22S/CR/0405 Details Description
Related parts for PXP6011/22S/CR/0405
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 0.75A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRY SHLD 5000' datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3072-E datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 45MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
834111 TERM BASE TRACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf