Bulgin PXP7011/32S/CR/0709
PXP7011/32S/CR/0709 picture photo
Mfg. Part Number
PXP7011/32S/CR/0709
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS
Datasheet Download
PXP7011/32S/CR/0709.pdf
Availability of PXP7011/32S/CR/0709
QUANTITY
PXP7011/32S/CR/0709 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP7011/32S/CR/0709
Internal Part NumberEIS-PXP7011/32S/CR/0709
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP7011/32S/CR/0709
Related LinksPXP7011/3, PXP7011/32S/CR/0709 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP7011/32S/CR/0709 Details Description
Related parts for PXP7011/32S/CR/0709
IC REG LDO 0.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 20mA Backlight, Camera Flash 14-TSOPJW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H datasheet.pdf