Bulgin PXP7011/32S/CR/1113
PXP7011/32S/CR/1113 picture photo
Mfg. Part Number
PXP7011/32S/CR/1113
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS
Datasheet Download
PXP7011/32S/CR/1113.pdf
Availability of PXP7011/32S/CR/1113
QUANTITY
PXP7011/32S/CR/1113 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP7011/32S/CR/1113
Internal Part NumberEIS-PXP7011/32S/CR/1113
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP7011/32S/CR/1113
Related LinksPXP7011/3, PXP7011/32S/CR/1113 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP7011/32S/CR/1113 Details Description
Related parts for PXP7011/32S/CR/1113
CONN HDR 6POS VERT KEY-XX 15GOLD datasheet.pdf
SOCKET EXTERNAL TORX E8 1.00" datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf