Susumu PXV1220S-8DBN6-T
PXV1220S-8DBN6-T picture photo
Mfg. Part Number
PXV1220S-8DBN6-T
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 8DB 50 OHM 0805 SMD
Datasheet Download
PXV1220S-8DBN6-T.pdf
Availability of PXV1220S-8DBN6-T
QUANTITY
PXV1220S-8DBN6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PXV1220S-8DBN6-T
Internal Part NumberEIS-PXV1220S-8DBN6-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPXV series Thermo-variable Attenuators
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductPXV Series Thermo-variable Attenuators
Standard Package1,000
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
SeriesPxV
Attenuation Value8dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0 ~ 3GHz
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Impedance50 Ohm
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXV1220S-8DBN6-T
Related LinksPXV1220S, PXV1220S-8DBN6-T Datasheet, Susumu Distributor
PXV1220S-8DBN6-T Details Description
Related parts for PXV1220S-8DBN6-T
FIXED IND 100UH 180MA 4.32 OHM datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.8A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD datasheet.pdf