CUI Inc. PYB15-Q24-D12-H-T
PYB15-Q24-D12-H-T picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-D12-H-T
Brief Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W CM
Datasheet Download
PYB15-Q24-D12-H-T.pdf
Availability of PYB15-Q24-D12-H-T
QUANTITY
PYB15-Q24-D12-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-D12-H-T
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-D12-H-T
RoHS InformationPYB15-T Series Cert of Compliance
Standard Package40
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-T
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±12V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)12 VDC @ 625mA
Output - 2 @ Current (Max)-12 VDC @ 625mA
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-D12-H-T
Related LinksPYB15-Q2, PYB15-Q24-D12-H-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-D12-H-T Details Description
Related parts for PYB15-Q24-D12-H-T
KIT DEV MASTER USB QS SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.077K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf