CUI Inc. PYB15-Q24-D12-H-U
PYB15-Q24-D12-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-D12-H-U
Brief Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W UFRM
Datasheet Download
PYB15-Q24-D12-H-U.pdf
Availability of PYB15-Q24-D12-H-U
QUANTITY
PYB15-Q24-D12-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-D12-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-D12-H-U
RoHS InformationPYB15-U Series Cert of Compliance
Standard Package32
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-U
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±12V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)12 VDC @ 625mA
Output - 2 @ Current (Max)-12 VDC @ 625mA
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-D12-H-U
Related LinksPYB15-Q2, PYB15-Q24-D12-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-D12-H-U Details Description
Related parts for PYB15-Q24-D12-H-U
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
INTERFACE MODULE D25 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.9X6MM 15.94" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
MODULE ME 8MB SDRAM 2MB FLASH datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 65A datasheet.pdf
FUSE 32AMP 1300V DC SOLAR FERRUL datasheet.pdf