CUI Inc. PYB15-Q24-S24-H-T
PYB15-Q24-S24-H-T picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-S24-H-T
Brief Description
DC/DC CONVERTER 24V 15W CM
Datasheet Download
PYB15-Q24-S24-H-T.pdf
Availability of PYB15-Q24-S24-H-T
QUANTITY
PYB15-Q24-S24-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-S24-H-T
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-S24-H-T
RoHS InformationPYB15-T Series Cert of Compliance
Standard Package40
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-T
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output24V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)24 VDC @ 625mA
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-S24-H-T
Related LinksPYB15-Q2, PYB15-Q24-S24-H-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-S24-H-T Details Description
Related parts for PYB15-Q24-S24-H-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20H/AE20G/HDP20H datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.4A 90 MOHM TH datasheet.pdf