CUI Inc. PYB15-Q48-S12-H-DIN
PYB15-Q48-S12-H-DIN picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q48-S12-H-DIN
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 12V 15W DIN
Datasheet Download
PYB15-Q48-S12-H-DIN.pdf
Availability of PYB15-Q48-S12-H-DIN
QUANTITY
PYB15-Q48-S12-H-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q48-S12-H-DIN
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q48-S12-H-DIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesReliability Considerations for Power Supplies
Power Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationPYB15-DIN Series Cert of Compliance
Standard Package40
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output±5V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)12 VDC @ 1.25A
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency86%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 1.03" H (76.0mm x 31.5mm x 26.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApprovalsEN, IEC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q48-S12-H-DIN
Related LinksPYB15-Q48, PYB15-Q48-S12-H-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q48-S12-H-DIN Details Description
Related parts for PYB15-Q48-S12-H-DIN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 73V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
LED PNL MT 1" DOME GREEN 72VDC datasheet.pdf
OSC XO 166.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf