CUI Inc. PYB15-Q48-S3-H-DIN
PYB15-Q48-S3-H-DIN picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q48-S3-H-DIN
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W DIN
Datasheet Download
PYB15-Q48-S3-H-DIN.pdf
Availability of PYB15-Q48-S3-H-DIN
QUANTITY
PYB15-Q48-S3-H-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q48-S3-H-DIN
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q48-S3-H-DIN
RoHS InformationPYB15-DIN Series Cert of Compliance
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output3.3V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)3.3 VDC @ 4A
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency85%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 1.03" H (76.0mm x 31.5mm x 26.1mm)
Power (Watts) - Max13W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q48-S3-H-DIN
Related LinksPYB15-Q48, PYB15-Q48-S3-H-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q48-S3-H-DIN Details Description
Related parts for PYB15-Q48-S3-H-DIN
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5TSSOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE TO220-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 45K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf