CUI Inc. PYB30-Q24-D15-H-U
PYB30-Q24-D15-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB30-Q24-D15-H-U
Brief Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W UFRM
Datasheet Download
PYB30-Q24-D15-H-U.pdf
Availability of PYB30-Q24-D15-H-U
QUANTITY
PYB30-Q24-D15-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB30-Q24-D15-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB30-Q24-D15-H-U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesReliability Considerations for Power Supplies
Power Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationPYB30-U Series Cert of Compliance
Standard Package32
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB30-U
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±15V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 1A
Output - 2 @ Current (Max)-15 VDC @ 1A
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.66" L x 2.17" W x 0.90" H (67.5mm x 55.0mm x 23.0mm)
Power (Watts) - Max30W
ApprovalsEN, IEC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB30-Q24-D15-H-U
Related LinksPYB30-Q2, PYB30-Q24-D15-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB30-Q24-D15-H-U Details Description
Related parts for PYB30-Q24-D15-H-U
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED HOLDER RA 5MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
CONN VT SHDR CPI HDR GOLD 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf