CUI Inc. PYB30-Q24-T312-H-U
PYB30-Q24-T312-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB30-Q24-T312-H-U
Brief Description
DC/DC CONV 2X3.3V +/-12V 30W UFR
Datasheet Download
PYB30-Q24-T312-H-U.pdf
Availability of PYB30-Q24-T312-H-U
QUANTITY
PYB30-Q24-T312-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB30-Q24-T312-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB30-Q24-T312-H-U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesReliability Considerations for Power Supplies
Power Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationPYB30-U Series Cert of Compliance
Standard Package32
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB30-U
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output±12V
Number of Outputs3
Output - 1 @ Current (Max)3.3 VDC @ 3.5A
Output - 2 @ Current (Max)12 VDC @ 625mA
Output - 3 @ Current (Max)-12 VDC @ 625mA
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency85%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.66" L x 2.17" W x 0.90" H (67.5mm x 55.0mm x 23.0mm)
Power (Watts) - Max30W
ApprovalsEN, IEC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB30-Q24-T312-H-U
Related LinksPYB30-Q24, PYB30-Q24-T312-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB30-Q24-T312-H-U Details Description
Related parts for PYB30-Q24-T312-H-U
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 25A PANEL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12DSBGA datasheet.pdf
IC MUX 16:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
20 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
620UF 40V 16X81 105C AXI datasheet.pdf