CUI Inc. PYB30-Q48-T315-H-U
PYB30-Q48-T315-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB30-Q48-T315-H-U
Brief Description
DC/DC CONV 2X3.3V +/-15V 30W UFR
Datasheet Download
PYB30-Q48-T315-H-U.pdf
Availability of PYB30-Q48-T315-H-U
QUANTITY
PYB30-Q48-T315-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB30-Q48-T315-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB30-Q48-T315-H-U
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output±15V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 1A
Output - 2 @ Current (Max)-15 VDC @ 1A
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency85%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.66" L x 2.17" W x 0.90" H (67.5mm x 55.0mm x 23.0mm)
Power (Watts) - Max30W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB30-Q48-T315-H-U
Related LinksPYB30-Q48, PYB30-Q48-T315-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB30-Q48-T315-H-U Details Description
Related parts for PYB30-Q48-T315-H-U
HOOK-UP SOLID 20AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN M12 5POS SOCKET datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 46MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf