Sullins Connector Solutions PZC12SAHN
PZC12SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PZC12SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS
Datasheet Download
PZC12SAHN.pdf
Availability of PZC12SAHN
QUANTITY
PZC12SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC12SAHN
Internal Part NumberEIS-PZC12SAHN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC12SAHN
Related LinksPZC1, PZC12SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC12SAHN Details Description
Related parts for PZC12SAHN
MEMORY CARD FLASH 30GB datasheet.pdf
CABLE USB A/A EXTENSION 6' datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
INDICATOR SQ WHITE LED WHITE CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.190" UNIV datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf