Sullins Connector Solutions PZC14SFCN
PZC14SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PZC14SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS
Datasheet Download
PZC14SFCN.pdf
Availability of PZC14SFCN
QUANTITY
PZC14SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC14SFCN
Internal Part NumberEIS-PZC14SFCN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC14SFCN
Related LinksPZC1, PZC14SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC14SFCN Details Description
Related parts for PZC14SFCN
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COAX CABLE STRIPPER CASSETTE RED datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL ORN/GRN DIFF datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf