Sullins Connector Solutions PZC17SACN
PZC17SACN picture photo
Mfg. Part Number
PZC17SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS
Datasheet Download
PZC17SACN.pdf
Availability of PZC17SACN
QUANTITY
PZC17SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC17SACN
Internal Part NumberEIS-PZC17SACN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC17SACN
Related LinksPZC1, PZC17SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC17SACN Details Description
Related parts for PZC17SACN
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 30POS datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
PWR OUTLET STRIP W/4 RECEPT 15FT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 750 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf