Sullins Connector Solutions PZC17SAGN
PZC17SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PZC17SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS
Datasheet Download
PZC17SAGN.pdf
Availability of PZC17SAGN
QUANTITY
PZC17SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC17SAGN
Internal Part NumberEIS-PZC17SAGN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC17SAGN
Related LinksPZC1, PZC17SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC17SAGN Details Description
Related parts for PZC17SAGN
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 8A datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 900V 59A SP2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
DEPRESSOR SHEAR datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
10UF 25V 10X8X6MM 125C 20000H datasheet.pdf