Sullins Connector Solutions PZC19SABN
PZC19SABN picture photo
Mfg. Part Number
PZC19SABN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS
Datasheet Download
PZC19SABN.pdf
Availability of PZC19SABN
QUANTITY
PZC19SABN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC19SABN
Internal Part NumberEIS-PZC19SABN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC19SABN
Related LinksPZC1, PZC19SABN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC19SABN Details Description
Related parts for PZC19SABN
EMITTER IR 850NM SMD datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .062"L datasheet.pdf
IC MUX 2-IN CMOS LOGIC HS 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2VIN SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
IC MIXER FUNDAMENTAL 12SMD datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf