Sullins Connector Solutions PZC19SAGN
PZC19SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PZC19SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS
Datasheet Download
PZC19SAGN.pdf
Availability of PZC19SAGN
QUANTITY
PZC19SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC19SAGN
Internal Part NumberEIS-PZC19SAGN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC19SAGN
Related LinksPZC1, PZC19SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC19SAGN Details Description
Related parts for PZC19SAGN
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 18 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf
NBC MOLDED PARTS datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf