Sullins Connector Solutions PZC21SGBN
PZC21SGBN picture photo
Mfg. Part Number
PZC21SGBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS
Datasheet Download
PZC21SGBN.pdf
Availability of PZC21SGBN
QUANTITY
PZC21SGBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC21SGBN
Internal Part NumberEIS-PZC21SGBN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC21SGBN
Related LinksPZC2, PZC21SGBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC21SGBN Details Description
Related parts for PZC21SGBN
MARKER TIE WRAP STD NAT 7.4" datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 4POS datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT DDR II 240P G/F datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 51POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf