Sullins Connector Solutions PZC24DACN
PZC24DACN picture photo
Mfg. Part Number
PZC24DACN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS
Datasheet Download
PZC24DACN.pdf
Availability of PZC24DACN
QUANTITY
PZC24DACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC24DACN
Internal Part NumberEIS-PZC24DACN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC24DACN
Related LinksPZC2, PZC24DACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC24DACN Details Description
Related parts for PZC24DACN
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL IN 16-SOIC datasheet.pdf
SSR SIP 5A/240VAC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING .40" X1.5" datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 90POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
BAG TOOL CARRIER W/PART BIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 56POS datasheet.pdf