Sullins Connector Solutions PZC24SACN
PZC24SACN picture photo
Mfg. Part Number
PZC24SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PZC24SACN.pdf
Availability of PZC24SACN
QUANTITY
PZC24SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC24SACN
Internal Part NumberEIS-PZC24SACN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC24SACN
Related LinksPZC2, PZC24SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC24SACN Details Description
Related parts for PZC24SACN
TXRX TRANSLATING IEEE 48TSSOP datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.92M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 175 OHM 0.02% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf