Sullins Connector Solutions PZC27SACN
PZC27SACN picture photo
Mfg. Part Number
PZC27SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS
Datasheet Download
PZC27SACN.pdf
Availability of PZC27SACN
QUANTITY
PZC27SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC27SACN
Internal Part NumberEIS-PZC27SACN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC27SACN
Related LinksPZC2, PZC27SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC27SACN Details Description
Related parts for PZC27SACN
HOLDER LED FOR MV5X173 SERIES datasheet.pdf
IC PCI TO ETHERNET LAN 128-FQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 72W 1.8V 40A POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf