Sullins Connector Solutions PZC27SFCN
PZC27SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PZC27SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS
Datasheet Download
PZC27SFCN.pdf
Availability of PZC27SFCN
QUANTITY
PZC27SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC27SFCN
Internal Part NumberEIS-PZC27SFCN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC27SFCN
Related LinksPZC2, PZC27SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC27SFCN Details Description
Related parts for PZC27SFCN
RES MO 1/2W 1.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
TOOL INSERT LOWER PADDLEBOARD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 HSPA datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
LJT 6C 6#12 SKT WALL RECP datasheet.pdf
47UF 35V 5X11 datasheet.pdf