Sullins Connector Solutions PZC32SAFN
PZC32SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PZC32SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS
Datasheet Download
PZC32SAFN.pdf
Availability of PZC32SAFN
QUANTITY
PZC32SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC32SAFN
Internal Part NumberEIS-PZC32SAFN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC32SAFN
Related LinksPZC3, PZC32SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC32SAFN Details Description
Related parts for PZC32SAFN
CABLE 25COND 22AWG GRY SHLD 100' datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
03 MODII HDR SRST B/A .100CL datasheet.pdf
OSC MEMS 47.998MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf