Sullins Connector Solutions PZC33SBAN
PZC33SBAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC33SBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS
Datasheet Download
PZC33SBAN.pdf
Availability of PZC33SBAN
QUANTITY
PZC33SBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC33SBAN
Internal Part NumberEIS-PZC33SBAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC33SBAN
Related LinksPZC3, PZC33SBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC33SBAN Details Description
Related parts for PZC33SBAN
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HOUSING MACH 8 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
PC12,139,F1,3550,TA.RT.W6 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf