Sullins Connector Solutions PZC34SGAN
PZC34SGAN picture photo
Mfg. Part Number
PZC34SGAN
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS
Datasheet Download
PZC34SGAN.pdf
Availability of PZC34SGAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZC34SGAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC34SGAN
Internal Part NumberEIS-PZC34SGAN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC34SGAN
Related LinksPZC3, PZC34SGAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC34SGAN Details Description
Related parts for PZC34SGAN
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BASED LED T3 1/4 GRN 14V NONPOL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 280MA 1.848 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 220MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 32POS 1.25MM PCB datasheet.pdf