Sullins Connector Solutions PZC35SFBN
PZC35SFBN picture photo
Mfg. Part Number
PZC35SFBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PZC35SFBN.pdf
Availability of PZC35SFBN
QUANTITY
PZC35SFBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC35SFBN
Internal Part NumberEIS-PZC35SFBN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC35SFBN
Related LinksPZC3, PZC35SFBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC35SFBN Details Description
Related parts for PZC35SFBN
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-723 datasheet.pdf
FUSE 15A 600V FST MIDGET UL CSA datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 475MA 360 MOHM datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 860 MOHM datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf