NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZM10NB1,115
PZM10NB1,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZM10NB1,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 300MW SMT3
Datasheet Download
PZM10NB1,115.pdf
Availability of PZM10NB1,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZM10NB1,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZM10NB1,115
Internal Part NumberEIS-PZM10NB1,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZM10NB1,115
PZM10NB1,115 Details Description
Related parts for PZM10NB1,115
IC PROG 10-POS FILTER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1CIRC DUPLEX datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 4BIT N-INVERT 28PLCC datasheet.pdf
FEM.SOCKET 15M/S/R datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X7S RADIAL datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
A22TK-2LR-01-K02 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A CST3 datasheet.pdf