NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZM10NB1,115
PZM10NB1,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZM10NB1,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 300MW SMT3
Datasheet Download
PZM10NB1,115.pdf
Availability of PZM10NB1,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZM10NB1,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZM10NB1,115
Internal Part NumberEIS-PZM10NB1,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZM10NB1,115
PZM10NB1,115 Details Description
Related parts for PZM10NB1,115
IC MCU 8BIT 32K 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 5.00MM R/A SLDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf