NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZM22NB2,115
PZM22NB2,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZM22NB2,115
Brief Description
DIODE ZENER 22V 300MW SMT3
Datasheet Download
PZM22NB2,115.pdf
Availability of PZM22NB2,115
QUANTITY
PZM22NB2,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZM22NB2,115
Internal Part NumberEIS-PZM22NB2,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr70nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZM22NB2,115
PZM22NB2,115 Details Description
Related parts for PZM22NB2,115
MODULE OUTLET AC SINGLE datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf