NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZM4.7NB2A,115
PZM4.7NB2A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZM4.7NB2A,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 220MW SMT3
Datasheet Download
PZM4.7NB2A,115.pdf
Availability of PZM4.7NB2A,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PZM4.7NB2A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZM4.7NB2A,115
Internal Part NumberEIS-PZM4.7NB2A,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±2%
Power - Max220mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZM4.7NB2A,115
PZM4.7NB2A,115 Details Description
Related parts for PZM4.7NB2A,115
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND SJT GRAY datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 170UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 400K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MSTB 2 5/ 5-GF BK PA 1 3 5 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A S363 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC datasheet.pdf