NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU12B1A,115
PZU12B1A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU12B1A,115
Brief Description
DIODE ZENER 12V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU12B1A,115.pdf
Availability of PZU12B1A,115
QUANTITY
PZU12B1A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU12B1A,115
Internal Part NumberEIS-PZU12B1A,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU12B1A,115
PZU12B1A,115 Details Description
Related parts for PZU12B1A,115
SENSOR ABS PRESS 36.3 PSI MAX datasheet.pdf
TOOL STRIPPER CABLE ROUND AM25 datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
PLUG 30POS 1MM CRIMP datasheet.pdf
CABLE ADAPT KIT FOR PBM CONN datasheet.pdf
MOTOR STEPPER 20MM 24VDC 18DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf