NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU4.3B2A,115
PZU4.3B2A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU4.3B2A,115
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU4.3B2A,115.pdf
Availability of PZU4.3B2A,115
QUANTITY
PZU4.3B2A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU4.3B2A,115
Internal Part NumberEIS-PZU4.3B2A,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU4.3B2A,115
PZU4.3B2A,115 Details Description
Related parts for PZU4.3B2A,115
RES SMD 560K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.196 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 5W SMBJ datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDTX2 30A 12V datasheet.pdf