NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU9.1B1A,115
PZU9.1B1A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU9.1B1A,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU9.1B1A,115.pdf
Availability of PZU9.1B1A,115
QUANTITY
PZU9.1B1A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU9.1B1A,115
Internal Part NumberEIS-PZU9.1B1A,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU9.1B1A,115
PZU9.1B1A,115 Details Description
Related parts for PZU9.1B1A,115
TOOL HAND CRIMP FOR 6-4/0 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 73A TO-264 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 5' REVERSED datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 5POS 1MM SMD datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf