NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PZU9.1B3A,115
PZU9.1B3A,115 picture photo
Mfg. Part Number
PZU9.1B3A,115
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 320MW SOD323
Datasheet Download
PZU9.1B3A,115.pdf
Availability of PZU9.1B3A,115
QUANTITY
PZU9.1B3A,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PZU9.1B3A,115
Internal Part NumberEIS-PZU9.1B3A,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±2%
Power - Max320mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZU9.1B3A,115
PZU9.1B3A,115 Details Description
Related parts for PZU9.1B3A,115
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 475 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC POWER SWITCH HI SIDE 4WLCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf