Qualtek Electronics Corp. Q1-3/32-01-QX50FT
Q1-3/32-01-QX50FT picture photo
Mfg. Part Number
Q1-3/32-01-QX50FT
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK 3/32"-50' BLACK
Datasheet Download
Q1-3/32-01-QX50FT.pdf
Availability of Q1-3/32-01-QX50FT
QUANTITY
Q1-3/32-01-QX50FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q1-3/32-01-QX50FT
Internal Part NumberEIS-Q1-3/32-01-QX50FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesQ1
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length50.0' (15.24m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.049" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.017" (0.43mm)
MaterialPolyolefin (PO)
Features-
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q1-3/32-01-QX50FT
Related LinksQ1-3/32-, Q1-3/32-01-QX50FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q1-3/32-01-QX50FT Details Description
Related parts for Q1-3/32-01-QX50FT
CONVERTER 48VIN 9.4VOUT 15W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 40A SCREW TERM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10.6A DPAK datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 47POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.04A 330 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf