Apem Inc. Q12P1BXXG12E
Q12P1BXXG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q12P1BXXG12E
Brief Description
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT GRN
Datasheet Download
Q12P1BXXG12E.pdf
Availability of Q12P1BXXG12E
QUANTITY
Q12P1BXXG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q12P1BXXG12E
Internal Part NumberEIS-Q12P1BXXG12E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 8.00mm
Millicandela Rating50mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q12P1BXXG12E
Related LinksQ12P1B, Q12P1BXXG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q12P1BXXG12E Details Description
Related parts for Q12P1BXXG12E
CORD RETAINR FOR PLUG KIT H datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
VALVE SENSOR.DC3 WIRE PNP,CONN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf