Apem Inc. Q12P1CXXR12E
Q12P1CXXR12E picture photo
Mfg. Part Number
Q12P1CXXR12E
Brief Description
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT RED
Datasheet Download
Q12P1CXXR12E.pdf
Availability of Q12P1CXXR12E
QUANTITY
Q12P1CXXR12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q12P1CXXR12E
Internal Part NumberEIS-Q12P1CXXR12E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 8.00mm
Millicandela Rating100mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q12P1CXXR12E
Related LinksQ12P1C, Q12P1CXXR12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q12P1CXXR12E Details Description
Related parts for Q12P1CXXR12E
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
DIODE PIN 50V 50MA DUAL CP datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 315A M/S 1212 datasheet.pdf