Apem Inc. Q12P1CXXR24E
Q12P1CXXR24E picture photo
Mfg. Part Number
Q12P1CXXR24E
Brief Description
INDICATOR 24V 12MM PROMINENT RED
Datasheet Download
Q12P1CXXR24E.pdf
Availability of Q12P1CXXR24E
QUANTITY
Q12P1CXXR24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q12P1CXXR24E
Internal Part NumberEIS-Q12P1CXXR24E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 8.00mm
Millicandela Rating100mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q12P1CXXR24E
Related LinksQ12P1C, Q12P1CXXR24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q12P1CXXR24E Details Description
Related parts for Q12P1CXXR24E
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf