Apem Inc. Q12P1CXXY12E
Q12P1CXXY12E picture photo
Mfg. Part Number
Q12P1CXXY12E
Brief Description
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q12P1CXXY12E.pdf
Availability of Q12P1CXXY12E
QUANTITY
Q12P1CXXY12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q12P1CXXY12E
Internal Part NumberEIS-Q12P1CXXY12E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 8.00mm
Millicandela Rating50mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q12P1CXXY12E
Related LinksQ12P1C, Q12P1CXXY12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q12P1CXXY12E Details Description
Related parts for Q12P1CXXY12E
IDC CABLE - MSR16K/MC16F/MCS16K datasheet.pdf
RELAY SSR IP00 16A 480VAC DC IN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 160NH N41 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD DEV EPC2015/23 EGAN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 16SOIC datasheet.pdf