Apem Inc. Q14F1CXXG12E
Q14F1CXXG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q14F1CXXG12E
Brief Description
INDICATOR 12V 14MM FLUSH GREEN
Datasheet Download
Q14F1CXXG12E.pdf
Availability of Q14F1CXXG12E
QUANTITY
Q14F1CXXG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14F1CXXG12E
Internal Part NumberEIS-Q14F1CXXG12E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating5mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14F1CXXG12E
Related LinksQ14F1C, Q14F1CXXG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14F1CXXG12E Details Description
Related parts for Q14F1CXXG12E
IC SWITCH DUAL 1X1 8DSBGA datasheet.pdf
TWEEZER BACK STOP WAFER 4.92" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf