Apem Inc. Q14F3CXXHW110E
Q14F3CXXHW110E picture photo
Mfg. Part Number
Q14F3CXXHW110E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LED PMI FLUSH 110VAC WHITE
Datasheet Download
Q14F3CXXHW110E.pdf
Availability of Q14F3CXXHW110E
QUANTITY
Q14F3CXXHW110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14F3CXXHW110E
Internal Part NumberEIS-Q14F3CXXHW110E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14F3CXXHW110E
Related LinksQ14F3CX, Q14F3CXXHW110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14F3CXXHW110E Details Description
Related parts for Q14F3CXXHW110E
CABLE 2COND 18AWG GRAY SHLD 100' datasheet.pdf
CONN D RIBBON BAIL MNT REAR PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 44POS R/A .112" datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/06/180F 1.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf