Apem Inc. Q14P1BXXW24E
Q14P1BXXW24E picture photo
Mfg. Part Number
Q14P1BXXW24E
Brief Description
INDICATOR 24V 14MM PROMINENT WHT
Datasheet Download
Q14P1BXXW24E.pdf
Availability of Q14P1BXXW24E
QUANTITY
Q14P1BXXW24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14P1BXXW24E
Internal Part NumberEIS-Q14P1BXXW24E
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating350mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleSolder Lug
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14P1BXXW24E
Related LinksQ14P1B, Q14P1BXXW24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14P1BXXW24E Details Description
Related parts for Q14P1BXXW24E
CONN HEADER 16POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.29K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM GEW 17/9 GE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T/DP4T datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf