Apem Inc. Q14P1CXXHG24E
Q14P1CXXHG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q14P1CXXHG24E
Brief Description
14MM PRMNT CHRM HYPR GRN 24VDC
Datasheet Download
Q14P1CXXHG24E.pdf
Availability of Q14P1CXXHG24E
QUANTITY
Q14P1CXXHG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14P1CXXHG24E
Internal Part NumberEIS-Q14P1CXXHG24E
Standard Package50
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top
Millicandela Rating4100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14P1CXXHG24E
Related LinksQ14P1C, Q14P1CXXHG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14P1CXXHG24E Details Description
Related parts for Q14P1CXXHG24E
CONVERTER DC/DC 2.5V 50W OUT datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 100SQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf