Apem Inc. Q14P3BXXHY110E
Q14P3BXXHY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q14P3BXXHY110E
Brief Description
LED PMI PROMINENT 110VAC YELLOW
Datasheet Download
Q14P3BXXHY110E.pdf
Availability of Q14P3BXXHY110E
QUANTITY
Q14P3BXXHY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q14P3BXXHY110E
Internal Part NumberEIS-Q14P3BXXHY110E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.55" (13.97mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating30mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q14P3BXXHY110E
Related LinksQ14P3BX, Q14P3BXXHY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q14P3BXXHY110E Details Description
Related parts for Q14P3BXXHY110E
CONN SOCKET 4MM W/LOUVERTAC BAND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 265V 70 OHM 120C datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN MALE 32POS R/A PCB datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTERFACE CABLE 5M datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 70NS 28CDIP datasheet.pdf
FOAM/POLY RSD PNL LBL 1.06" X .4 datasheet.pdf