Apem Inc. Q16F1CXXG24E
Q16F1CXXG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q16F1CXXG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 16MM FLUSH GREEN
Datasheet Download
Q16F1CXXG24E.pdf
Availability of Q16F1CXXG24E
QUANTITY
Q16F1CXXG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q16F1CXXG24E
Internal Part NumberEIS-Q16F1CXXG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 10.00mm
Millicandela Rating5mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q16F1CXXG24E
Related LinksQ16F1C, Q16F1CXXG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q16F1CXXG24E Details Description
Related parts for Q16F1CXXG24E
OPTOISO 2.5KV DARLINGTON 8-SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 1.97"L X 1.97"W datasheet.pdf
PNEUM SOLENOID 24VDC N.C. datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC USB CTLR datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf