Apem Inc. Q19P1BXXW110E
Q19P1BXXW110E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXW110E
Brief Description
INDICATOR 110V 19MM PROM WHITE
Datasheet Download
Q19P1BXXW110E.pdf
Availability of Q19P1BXXW110E
QUANTITY
Q19P1BXXW110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXW110E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXW110E
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating350mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXW110E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXW110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXW110E Details Description
Related parts for Q19P1BXXW110E
CAP CER 270PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
AML PANEL SEAL SQUAR PB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
BLDC 24VDC 40W R=6.7 datasheet.pdf
REMOVAL ALLOY 4.5' LEADED datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf