Apem Inc. Q19P1CZZRYG12E
Q19P1CZZRYG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1CZZRYG12E
Brief Description
INDICATOR 12V 19MM PROM R/Y/G
Datasheet Download
Q19P1CZZRYG12E.pdf
Availability of Q19P1CZZRYG12E
QUANTITY
Q19P1CZZRYG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1CZZRYG12E
Internal Part NumberEIS-Q19P1CZZRYG12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorGreen, Red, Yellow
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1CZZRYG12E
Related LinksQ19P1CZ, Q19P1CZZRYG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1CZZRYG12E Details Description
Related parts for Q19P1CZZRYG12E
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OVP UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
FUSE 100A 690V 1FU/115 AR UC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 10TDFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 1A DO204AL datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 2POLE datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf