Qualtek Electronics Corp. Q2-F-3/32-01-QX50FT
Q2-F-3/32-01-QX50FT picture photo
Mfg. Part Number
Q2-F-3/32-01-QX50FT
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRK POLY Q2F 3/32" BLK 50'
Datasheet Download
Q2-F-3/32-01-QX50FT.pdf
Availability of Q2-F-3/32-01-QX50FT
QUANTITY
Q2-F-3/32-01-QX50FT Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-F-3/32-01-QX50FT
Internal Part NumberEIS-Q2-F-3/32-01-QX50FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesQ2-F
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length50.0' (15.24m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.049" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.019" (0.48mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-F-3/32-01-QX50FT
Related LinksQ2-F-3/32, Q2-F-3/32-01-QX50FT Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-F-3/32-01-QX50FT Details Description
Related parts for Q2-F-3/32-01-QX50FT
AC/DC CONVERTER 5.1V 75W datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/4" datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf